13. DIENA – PĖSČIŲJŲ TAKAS „KELIAUKIM PROTĖVIŲ TAKAIS“

13. DIENA

PĖSČIŲJŲ TAKAS „KELIAUKIM PROTĖVIŲ TAKAIS“

     Keliaujant po Vištyčio regioninį parką, verta nuvykti į Tadarinės mišką, kuriame galima aptikti ne tik įspūdingų akmenų, medžių, bet ir prisiliesti prie senovės laikų, kai gyveno vyčiai, karžygiai, karavadai. Visa tai galima rasti šalia kelio Liubiškiai – Skardupiai, kuriame prisideda pėsčiųjų takas „Keliaukim protėvių takais“.

Pirmoji pažintis – Liubiškių akmuo. Tai paskutinio ledynmečio riedulys, tikėtina atkeliavęs iš Skandinavijos. Riedulys yra taisyklingos ovališkos formos, primenantis duonos kepalą. Didžioji akmens dalis pasislėpusi po žeme, o iškilusi riedulio dalis padengta samanomis. Nors Liubiškių akmenį samanos labai gerai užmaskavo ir paslėpė miško apsuptyje, tačiau paieškoti ir prisiliesti prie šio žaliojo akmens tikrai verta.

Tolimesnė kelionė Jus ves miško takais, kurie anot tautosakos atves prie senovinių karių šventviečių buvimo vietų. Tose šventvietėse – bažnyčiose, šventyklose, krikštyklose, maldyklose, vykdavo įvairios ceremonijos, kariai būdavo krikštijami į aukštesnius titulus, laipsnius. Kad ši vieta išskirtinė, paslaptinga žymi ir take esantis senolis ąžuolas, kurio neįprastos formos kamienas nustebins kiekvieną.  

Pėsčiųjų takas „Keliaukim protėvių takais“ yra žiedinis, ilgis apie 2,6 km, įveikiamas per 1,5-2 val., tad ramiai popietei gamtoje šis takas puikus pasirinkimas!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532