15. DIENA – NORVYDŲ AKMUO

15.  DIENA

NORVYDŲ AKMUO

     Sakoma, kad Vištytis – akmenų kraštas. Ir žmonės neklysta, nes akmenų Vištytyje nors vežimu vežk. Kaip pasakojama padavime, nežinia iš kur atskridęs Didysis Vištyčio akmuo taip trenkėsi į žemę, kad iš žemės po apylinkes pažiro daugybė akmenų. Iš jų didžiausi Pavištyčio akmenų grupės, Rečiūnų, Liubiškių ir Norvydų akmenys. Šiandien trumpa pažintis su Norvydų akmeniu.

Norvydų akmuo – riedulys esantis šalia kelio atkarpos tarp Norvydų ir Lankupkos kaimų. Kaip ir dauguma akmenų šis riedulys atneštas iš Skandinavijos, tikėtina iš Suomijos teritorijos. Norvydų akmenį sudaranti uoliena lengvai dūla, todėl nenustebkite pamatę netaisyklingos ovališkos formos, apzulintą, sueižėjusį, apsamanojusį ir su įtrūkiu riedulį, kurio pašonėje, vos už kelių metrų pūpso mažesnis Norvydų akmens broliukas.

Adventinio kalendoriaus pradžioje aptarėme didžiausią Vištyčio regioninio parko riedulį – Vištyčio akmenį, tačiau parkas turtingas ir kitais įspūdingais, įdomiais, skirtingų dydžių ir formų rieduliais. O kiek dar neatrastų akmenų slypi po žeme, niekas nežino.

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532