16. DIENA – STIRNIŠKIŲ REGYKA

16. DIENA

STIRNIŠKIŲ REGYKA

     Regyklų Vištyčio regioniniame parke nestinga. Užlipk ant aukštesnės kalvelės ir pamatysi, kokios plačios kalvotosios Suvalkijos panoramos gali atsiverti.

Šiandien susitinkame ant Stirniškių regyklos, esančios Stirniškių geomorfologiniame draustinyje.  Draustinis įkurtas siekiant išsaugoti ledyno suformuotą raiškų moreninį šlaitą ir keimines kalvas. Atvykus į Stirniškių regyklą ne tik apžvelkite kraštovaizdį, bet ir atkreipkite dėmesį į kalvas. Būtent čia galima pamatyti plokščias kalvas, vadinamas plokščiakalvėmis. Nepatikėsite, bet prieš 12 tūkst. metų šioje vietoje ne tik ledynas formavo paviršių, bet ir uždaras ežerėlis buvo pasitvenkęs. Įsivaizduoti sunku, bet Stirniškių regyklos plokščiakalvių viršutinė dalis yra ežero dugno paviršius dabartiniame reljefe.

Tikimės smalsumo vedini nuvyksite apžiūrėti šias ledyno ir ežero suformuotas kalvas, o rytoj tęsime kelionę. Iki greito!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532