19. DIENA – ŠILELIO SUFOZINIS CIRKAS

19. DIENA

ŠILELIO PAŽINTINIS TAKAS – ŠILELIO SUFOZINIS CIRKAS

     Šilelio pažintinis takas – lankomiausias pažintinis takas Vištyčio regioniniame parke. Ši vieta Vištyčio krašto svečius traukia šalia besidriekiančia vaizdinga Vištyčio ežero pakrante, kalvotu kraštovaizdžiu, Šilelio miško žaluma bei take esančiomis gamtos vertybėmis. Daugelis iš mūsų aplankėme skardį, pamatėme drevėtus medžius, susiformavusias raganos šluotas, atsigaivinome šaltu Šv. Šaltinėlio vandeniu, nuo regyklos žvelgėme į didingą Romintos girią. O ar prie Šilelio sufozinio cirko buvote?

Keliaujant Šilelio pažintinio tako ilgąją trasa ir aplankius regyklą „Vaizdas į Romintos girią“ neskubėkite keliauti atgal. Šalia šios regyklos galima pamatyti gyvą geologinį paminklą – Šilelio sufozinį cirką. Žodis „gyvas“ ne be reikalo vartojamas, nes prieš daugelį metų, minėtoje vietoje buvo kalva, kuri bėgant laikui keitė savo išvaizdą. Veikiant požeminiams vandenims ir vykstant netirpių mineralinių  dalelių išplovimui kalva vis menko, kol galiausiai susiformavo gili pusapvalė dauba. Šilelio sufozinis cirkas besiformuoja ir dabar, o apie vykstančius procesus mums išduoda iš daubos ištekantis bevardis upeliukas, įtekantis į Vištyčio ežerą.

Rytoj atversime Adventinio kalendoriaus 20 dureles, kuriose pratęsime pažintį su Šilelio pažintiniu taku ir iš arčiau susipažinsime su Šv. Šaltinėliu.

Iki greito!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532