20. DIENA – ŠVENTASIS ŠALTINĖLIS

20. DIENA

ŠVENTASIS ŠALTINĖLIS

     Kelionė Šilelio pažintiniu taku tęsiasi, tad šiandien stabtelsime prie Šv. Šaltinio. Šią vietą Šilelio pažintiniame take surasti nesudėtinga – gausu nuorodų, informacinių stendų, o ir keliaujant pėsčiomis ar važiuojant automobiliu šaltinėlį tikrai pamatysite. Kalvelės viršuje, eglių ir pušų paunksmėje, šalia nedidelio kryžių kalnelio rasite iš žemės gelmių trykštantį gėlo vandens šaltinį. Įdomu tai, kad šaltinio vanduo trykšta net 25 metrais aukščiau nei lyginant su tyvuliuojančiu Vištyčio ežero vandeniu. Nors gruntinio vandens ištaka vangi, mažai vandeninga, tačiau atvykstantieji pasisemti gėlo šaltinio vandens visada randa.

Šv. Šaltinis apipintas ir įvairiais pasakojimais. Padavimai byloja, kad kitados pakakdavo šaltinėlio vandeniu pavilgyti akis ir neregiai praregėdavo, greitai užsitraukdavo sunkiai gyjančios žaizdos. Taip pat pasakojama apie neturtingą valstietį susapnavusį Švč. Mergelę Mariją, kuri jam liepusi ties šiuo šaltiniu pastatyti kryžių. Kryžius iškilo, o laikui bėgant kryželių vis daugėjo, todėl dabar ši vieta retkarčiais vadinama kryžių kalneliu.

Įsimintinas, sakralus Šv. Šaltinis ir dabartiniais laikais gausiai lankomas keliautojų, tikinčiųjų, tikima trykštančio šaltinio galiomis, o ramybę suteikianti maža, bet įsimintina erdvė kvies sugrįžti dar ne vieną kartą.

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532