INKILŲ KĖLIMO ŠVENTĖ

INKILŲ KĖLIMO ŠVENTĖ „PADOVANOKIME PAUKŠČIAMS NAMUS“

   

     Netrukus, kovo 10-ąją minėsime keturiasdešimties paukščių dieną, simbolizuojančią paukščių parskridimą bei primenančią apie gamtoje vis labiau įsitvirtinantį pavasarį. Senovėje lietuviai keturiasdešimties paukščių dieną minėdavo dainuodami dainas, žaisdami žaidimus, tikėdami prietarais, o dabartiniais laikais organizuojamos inkilų kėlimo šventės. Šių švenčių pradininku yra laikomas Lietuvos gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas, kuris organizuotai pradėjo kelti inkilus jau 1922 metais.

     Minint inkilų kėlimo šventės 100-uosius metus bei toliau tęsiant, puoselėjant šią gražią tradiciją, kviečiame visus gyventojus, mokyklas, bendruomenes ir šeimas gaminti inkilus Vištyčio regioninio parko sparnuočiams. Šiemet pagrindinis tikslas pagaminti ir iškelti 30 kokybiškų ir kuo įvairesniems paukšteliams tinkančių inkilų, kurie taps ne tik puikiais namais paukščiams, bet ir bus ypatinga dovana Vištyčio regioninio parko trisdešimtmečiui 😊

 

Norint prisijungti prie inkilų kėlimo šventės Jums reikia:

  • Registruotis nr. +370 342 63532 arba el. paštu z.grimailaite@vistytis.lt. Registracijos metu nurodykite kontaktinius duomenis (pvz.: vardą, pavardę, mokyklą, klasę ir mokinių skaičių, elektroninį paštą, telefono numerį) ir preliminarų planuojamų gaminti inkilų skaičių.
  • Užsiregistravusiems dalyviams elektroniniu paštu atsiųsime atmintinę apie inkilų gamybą, o trims pirmoms prisijungusioms mokykloms ir jų mokiniams padovanosime pamoką „Nameliai sparnuočiams“, kurią Vištyčio regioninio parko direkcijos specialistai praves Jūsų mokykloje.
  • Iki š. m. kovo 28 d. pagamintus inkilus pristatyti į Vištyčio regioninio parko direkciją adresu Vytauto g. 8, Vištytis. Prieš atvykstant būtina pasiskambinti, taip pat yra galimybė inkilus perduoti Vilkaviškyje, Kybartuose.
  • Kovo 31 d. kviesime atvykti į Vištyčio regioninį parką. Susitikimo metu ne tik kelsime inkilus, bet ir dalinsimės žiniomis apie taisyklingą inkilų kėlimą, supažindinsime kas kokiame inkile apsigyvena.

Skelbimas

Inkilų gaminimo atmintinė

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532