Parama

Kartu išsaugokime tai, kas vertingiausia!

Įsigyk Lankytojo bilietą!

Nuo 2015 m. gegužės 15 d., 32-uose valstybiniuose parkuose įvestas Valstybinių parkų lankytojo bilietas. Bilietas į saugomas teritorijas – tai galimybė prisidėti prie mūsų unikalios gamtos puoselėjimo ir išsaugojimo. Ekologinio mąstymo žmonės tarsi parodo, kad yra pasiruošę ne tik imti iš gamtos, bet ir šį tą jai duoti savo noru. Šioje saugomoje teritorijoje esančių objektų – pėsčiųjų ir dviračių takų, atokvėpio vietų, stovyklaviečių, piliakalnių, senųjų kapinaičių, retų ir nykstančių rūšių buveinių ir kt. nuolatinei priežiūrai reikalingos lėšos. Skiriamų biudžeto lėšų šiems darbams toli gražu nepakanka. Todėl kviečiame savanoriškai prisidėti prie Vištyčio regioninio parko gamtos ir žmogaus sukurto grožio puoselėjimo, svarbiausių gamtos ir kultūros paveldo vertybių, nykstančių augalų ir gyvūnų rūšių išsaugojimo bei kiekvieno įsigyto lankytojo bilieto lėšos prisidės prie malonaus ir turiningo Jūsų poilsio gamtoje.

Lankytojo bilietą įsigyti galite: Vištyčio regioninio parko lankytojų centre, trumpąja SMS žinute, „Tiketa“ kasose ir internetu: http://www.tiketa.lt/LT/parko_leidimai taip pat „Perlas“ terminaluose.

Bilietų rūšys: vienkartinis lankytojo bilietas (5 dienoms) lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 1 Eur. Vieno mėnesio lankytojo bilietas lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 5 Eur. Visų (4 nacionalinių ir 28 regioninių) valstybinių parkų vieno mėnesio lankytojo bilietas kainuoja 10 Eur. Metinis visų minėtų valstybinių parkų lankytojo bilietas kainuoja 20 Eur. O vienerių metų visų minėtų valstybinių parkų šeimos metinis lankytojo bilietas kainuoja 25 Eur.

Už parduotus lankytojo bilietus surinktos lėšos naudojamos valstybinių parkų apsaugai, tvarkymui, priežiūrai, edukacinei, švietėjiškai veiklai, saugomų kompleksų ir objektų (vertybių) apsaugai ir lankymui propaguoti, pažintiniam turizmui organizuoti.

Nuo 2017 m. balandžio pradžios lankytojams, norintiems prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo bei išsaugojimo, atsirado paprastesnė galimybė tai padaryti. Lankytojo bilietą galima įsigyti trumpąja žinute (SMS). Lankytojui, savo telefone surinkus numerį 1860 ir parašius konkretaus valstybinio parko pavadinimo trumpinį (trumpinius galite rasti čia: www.vstt.lt//VI/index.php#a/2630), tereikės išsiųsti trumpąja žinute. Po kelių sekundžių jis gaus atsakymą „Ačiū, kad remiate saugomas teritorijas“.

Norėdami paremti Vištyčio regioninį parką Jums reikia mobiliajame telefone įrašyti VIRP ir nusiųsti SMS žinutę numeriu 1860.

Lankytojo bilieto trumposios žinutės kaina – 1,35 Eur. Vienkartinis valstybinio parko lankytojo bilietas, galiojantis 5 dienas pasirinkto parko lankymui, kainuoja 1 Eur. Siunčiant trumpąją žinutę taikomas papildomas 0,35 Eur aptarnavimo mokestis.

Skirk 2% pajamų mokesčio paramą

Tai vienas paprasčiausių ir papildomų išlaidų nereikalaujančių būdų paremti Vištyčio kraštą, skiriant Vištyčio regioninio parko direkcijos veiklai 2 proc. per mokestinį laikotarpį – kalendorinius metus, gautų pajamų mokesčio (2 proc. GPM). Tai atlikti gali tik dirbantys ir pajamas gaunantys asmenys.

Jums tai tik 2%, o mums tai net 2%. Šiuos 2 proc. galite skirti:

Elektroniniu būdu Prašymą pateikdami tiesiogiai AVMI Prašymą siųsdami paštu

Prisijungę prie savo elektroninės bankininkystės tiesiogiai per banką arba per Elektroninio deklaravimo sistemos svetainę:  deklaravimas.vmi.lt/lt/Pradinis_Prisijungimo_puslapis/Prisijungimasperisorinessistemas.aspx

Pasirinkite skiltį „Pildyti formą“ → „Prašymas skirti paramą“ → FR0512 formą.

Užpildykite reikalaujamus duomenis, įrašykite Vištyčio regioninio parko direkcijos kodą: 188739084.

Ir spauskite „Pateikti“

Prašymo pateikimas tiesiogiai AVMI darbuotojui.

Jums reikės užpildyti atspausdintą FR0512 formą ranka, pasirašyti ir pateikti ją tiesiogiai į artimiausią apskrities VMI.

Prašymo pateikimas siunčiant paštu.

Jums reikės užpildyti atspausdintą FR0512 formą ranka, dėti į voką ir nusiųsti artimiausiam AVMI deklaracijų tvarkymo skyriui. Formai pildyti Jums bus reikalingi Vištyčio regioninio parko direkcijos rekvizitai: Gavėjo identifikacinis kodas – 188739084, mokesčio dalies paskirtis – Vištyčio regioninio parko direkcija, mokesčio dalies dydis (procentais) – 2,00.

 

Skirk finansinę paramą

Dar vienas būdas prisidėti prie saugomos teritorijos išsaugojimo ir puoselėjimo yra finansinė parama savo, tiesiogiai pervedant norimą pinigų sumą į banko sąskaitą. Tiesioginis pervedimas į banko sąskaitą:

Rekvizitai paramai:

Vištyčio regioninio parko grupė © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532