Paroda „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“

Paroda „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“

Vištyčio regioninio parko lankytojų centras nuo gegužės 8 dienos visą mėnesį kvies lankytojus artimiau pažinti nuostabiąją Kroatiją. Šį kartą renginių salėje bus eksponuojami parodos „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“ darbai.

Gegužės 8 d. (trečiadienį) 15 val. į parodos pristatymą atvyks Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Krešim Kedmenec ir jo asistentė Jurga Jozič. Tai jau antras susitikimas su Kroatijos ambasados atstovais Vištytyje.

Tarptautinis Kroatijos nematerialaus kultūros paveldo pripažinimas liudija, kad tai nors ir maža šalis, bet joje gyvena kūrybingi žmonės, tai kultūros ir gamtos turtų šalis. Vietinės bendruomenės, remiamos Kultūros ministerijos, demonstruoja skirtingas kultūrines tradicijas, tuo parodydamos norą per senas, bet vis dar gyvas tradicijas, pabrėžti savo kultūrinį ir tautinį tapatumą.

Globalių standartų pasaulyje būtent tradicinės kultūros perliukai skatina gerbti tai, ką paveldėjome iš tėvų ir perduodame savo vaikams. UNESCO pripažinimas ir ši paroda atveria turtingą nematerialaus kultūros paveldo skrynią, į kurią gali pažvelgti ir kuria gali naudotis pasaulis ir kitos kultūros, su kuriomis kartu prisidedame prie turtingesnės ir turiningesnės mūsų vaikų ateities. Vertybių sąrašas pakankamai didelis ir įvairus: nuo nėrimo, klapa – tradicinio a capella dainavimo iki Viduržemio jūros regiono virtuvės.

                      Kviečiame į parodos atidarymą ir susitikimą su Kroatijos ambasadoriumi Vištyčio regioninio parko lankytojų centre.

Paroda veiks iki š.m. birželio 6 dienos!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532