Pėsčiųjų žygis – minėjimas

Pėsčiųjų žygis-minėjimas

„MELNO TAIKOS SUTARČIAI 600 M.“

 

     1422 m. rugsėjo 27 d. pasirašius Melno taikos sutartį, Sūduvos kraštas visam laikui buvo prijungtas prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės. Pagal Melno taiką Vokiečių ordinas galutinai atsisakė bet kokių teisių į Užnemunę (Sūduvą) ir Žemaitiją. Melno taika buvo pergalės prieš Vokiečių ordiną Žalgirio mūšyje rezultatas, taip baigiant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karus su Vokiečių ordinu.

 

ŽYGIO PRADŽIA – Vištyčio regioninio parko Lankytojų centras, adresu Vytauto g. 8, Vištyčio mstl. Renkamės nuo 9:30 iki 10:00 val.

KĄ PAMATYSIME? Žygiuosime Vištyčio ežero pakrante, užsuksime į Vištyčio vėjo malūną, grožėsimės kalvotu reljefu, o 13 val. pasieksime didžiausią Vištyčio regioninio parko riedulį – Vištyčio akmenį. Prie šio akmens vyks Melno taikos sutarties 600-ųjų metinių sukakties minėjimas, kurio metu prisiminsime šios sutarties istorinius faktus ir reikšmę mūsų kraštui, o muzikinius kūrinius dovanos folkloro ansamblis „Šilojai“ ir Vištyčio KN kapela „Vištytis“. Pasistiprinę gardžia koše, tęsime žygį ir lydimi Vištyčio užkardos pasieniečių keliausime iki paminklinio akmens.  

KIEK UŽTRUKSIME? Žygiuosime apie 11-12 km., apie 3-4 val.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA:

                   BŪTINA su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą!

                   Registracija iki gegužės 20 dienos, telefonu 8 342 63532, arba el.p.: z.grimailaite@vistytis.lt;

                   Žygio dalyvio mokestis – 3 eurai. Atsiskaitymas grynaisiais pinigais žygio dieną;

                   Jaunesni kaip 14 metų asmenys gali keliauti tik su juos lydinčiais suaugusiais;

                   Su savimi turėkite lengvų užkandžių, vandens, dubenėlį, puodelį ir šaukštą;

Po žygio visiems dalyviams įspausime antruosius žygių ciklo antspaudus, o neturintiems 30-mečio žygeivio pasų įteiksime ir juos 😊

 

Partneriai:

Vištyčio kultūros namai,

Vištyčio pasienio užkarda

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532