11. DIENA – ŠAKIŲ EŽERĖLIS

11. DIENA

ŠAKIŲ EŽERĖLIS

     Šiandien mes turime pasiekti pačiame regioninio parko pakraštyje esantį Šakių ežerėlį. Tai pati žemiausia regioninio parko vieta. Šakių ežerėlio vandens lygis nusileidžia iki 155,3 metrų virš jūros lygio. Krisdamas iš debesies didžiulis Vištyčio ežeras, pritaškė aplink daug mažų ežerėlių, kurie lyg maži tvenkinukai įsiterpę miškų tankumyne, ar plyti slėniuose. Tokių nedidelių šiek tiek didesnių kaip pusė hektaro ploto ežerėlių regioniniame parke yra keturiolika. Vienas iš tokių ir yra Šakių ežerėlis, jo plotas 2,6 ha.

Šakių ežerėlis – yra apie 3,5 km į šiaurės vakarus nuo Pajevonio. Labai patogus privažiavimas, šalia yra stoginė su lauko baldais. Lankytojai labai pamėgę šį ežerėlį. Dėl savo „įtūpimo“ tarp aukštų kalvų ši vietovė su ežerėliu vadinamas mažąja Šveicarija. Ežero ilgis iš vakarų į rytus – 0,21 km, plotis – iki 0,18 km. Pietinis krantas žemas, kiti krantai aukštesni. Pietinėje pakrantėje stūkso Kylininkų miškai. Šis nedidelis ežerėlis, dunksantis miško pašonėje, traukia lankytojus, ieškančius ramybės.

Iki susitikimo rytoj!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532