Šilelio pažintinis takas

Šilelio pažintinis takas

 

Kam? Kiek nueisiu? Kiek užtruksiu?
Trumpoji trasa Pėstiesiems 2,4 km 1,5 val.
Ilgoji trasa 3,4 km 2,5 val.

 

Šilelio pažintinis takas – tai kupina įspūdžių ir atradimų kelionė pėsčiomis vaizdingu Šilelio mišku su nepakartojamo grožio kraštovaizdžiu, jam būdinga augalija ir gyvūnija. Didžiąją tako dalį keliausite vaizdinga Vištyčio ežero pakrante, kuri išsiskiria krantų įvairove – vietomis labai nuolaidūs šlaitai gali staigiai iškilti į 50 metrų aukštį. Išvysite lankytojų pamėgtą skardį, „Raganos šluotą”, drevėtus medžius, aukščiausią Vištyčio eglę, Šventąjį šaltinėlį, sufozinį cirką bei aplankysite regyklą „Vaizdas į Romintos girią“. Keliaudami šiuo taku ne tik turiningai praleisite laiką, sužinosite daug įdomių faktų, bet galėsite atsigaivinti Šventojo šaltinėlio vandeniu, atsikvėpti, pasėdėti patogiai įrengtose stoginėse.

Šilelio pažintinis takas yra žiedinis takas, kurio pradžią ir pabaigą žymi stendas, esantis prie kelio Vištytis – Vyžainis. Takas turi dvi skirtingo ilgio trasas, todėl priėję Šventąjį šaltinėlį turėtumėte apsispręsti ar žygį tęsti trumpąja, ar ilgąja trasa. Trumposios trasos ilgis siekia apie 2,4 km., ilgosios – 3,4 km. Trumpoji trasa įveikiama per pusantros valandos, tuo tarpu ilgoji trasa reikalauja daugiau ištvermės ir laiko, todėl ją įveiksite per pustrečios valandos. Pažintiniame take esančiuose stenduose rasite įdomios informacijos apie lankomus objektus. Takas sužymėtas specialiais apskritais tako žymekliais su medžio simboliu viduryje, kurie yra kaip orientyrai leidžiantys lankytojams nenuklysti nuo tako trasos.

<Gallery>

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532