Vištyčio miestelis

VIŠTYČIO MIESTELIS

 

Ant Vištyčio ežero kranto įsikūrusi viena seniausių Vilkaviškio rajono gyvenviečių, kuriai karalius Žygimantas Augustas 1570 metais pagal pasirašytą privilegiją suteikė Magdeburginę savivaldos teisę. Miestelis augo labai sparčiai. Pagausėjus mieste žydų ir išsiplėtus prekybai, pradėjo ryškėti pagrindiniai suplanuotų gatvių ir aikštės kontūrai, kurie nedaug pakitę išliko iki šių dienų.

Pasienio miestelis tapo daugiataučiu miesteliu, o patogi geografinė padėtis sudarė palankias sąlygas vystytis prekybai. Miestelis garsėjo savo amatininkais ir įvairiausiais verslais. Apie 1912 metus miestelyje stovėjo ketveri maldos namai: sinagoga, cerkvė, evangelikų liuteronų ir katalikų bažnyčios. Iki šiol abi bažnyčios išlikusios.            

Nepaisant daugelio praradimų, gaisrų Vištytyje yra išlikusių urbanistikos architektūros vertybių: istoriškai susiformavę miestelio plano elementai – keturkampė gotikinė aikštė su Vytauto Didžiojo paminklu bei išlikusiais želdiniais ir centrinės dalies gatvių tinklas, bažnyčios ansamblis su šventoriaus želdiniais ir kt. Ši miestelio dalis yra urbanistinis draustinis.

            

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532