18. DIENA – VIŠTYČIO EŽERAS

18. DIENA

VIŠTYČIO EŽERAS

     Vištyčio ežeras – tai kalvotosios Suvalkijos krašto puošmena. Šis ežeras unikalus daugeliu požiūrių. Tai didžiausias ir giliausias Suvalkijos ežeras, vienas iš aukščiausiai esančių ežerų Lietuvoje, o dėl švaraus ir itin skaidraus vandens pramintas „Europos Baikalu“. Vištyčio ežeras senesnis net už Baltijos jūrą! Įsiterpęs tarp kalvų Vištyčio ežeras stebina pakrančių įvairove, o ir vandenyje gyvenančių žuvų ir bestuburių įvairovė gausi – aptinkamos 22 žuvų ir 150 bestuburių rūšys.

Vištyčio ežeras įdomus ir istoriniu požiūriu. Manoma, kad pirmieji gyventojai galėjo pradėti kurtis prieš 10 tūkst. m. Vištyčio ežeras minimas jau 14 a. kryžiuočių dokumentuose, kuriuose buvo vadinamas Dvystyt, Wystiter See vardais. Visgi, didžiausias Suvalkijos ežeras kone visais laikais buvo dalinamas, perimamas iš vienų rankų į kitas. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Vištyčio ežerą pasidalinome su Rusija ir nors Lietuvai priklauso mažesnė dalis, tačiau gėrėtis galime viso ežero grožiu, kuris sužavi kiekvieną gamtos mylėtoją.

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532