22. DIENA – TRIJŲ VALSTYBIŲ SANDŪROS TAŠKAS

22. DIENA

TRIJŲ VALSTYBIŲ SANDŪROS TAŠKAS

     Vištyčio regioninis parkas įsikūręs trijų valstybių: Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos sandūroje. Visas šias pasienio teritorijas vienija ir jungia, gamtoje nepripažįstantis sienų, vieningas ir nedalomas gamtinis kompleksas: Suvalkų kalvynas – Romintos giria – Vištyčio ežeras. Gamtoje sienų nėra, bet jos egzistuoja ir skiria valstybes vieną nuo kitos. Tašką, kur susijungia trys valstybės Lietuva, Lenkija ir Rusija žymi rudo granito stulpas, esantis šių valstybių sankirtos taške.

Šis sankirtos taškas yra už 3 kilometrų į pietus nuo Vištyčio ežero. 1422 metais Melno sutartimi buvo įteisinta siena tarp Lietuvos-Lenkijos valstybės ir Rytprūsių, tuo pačiu metu ir sankirtos taškas. Vėliau jis pasidarė nebereikalingas, nes Lenkija ir Lietuva įėjo į Rusijos imperijos sudėtį. Tarpukariu Lietuvos-Lenkijos siena nebuvo demarkuota, taigi ir sankirtos taškas oficialiai nebuvo įteisintas. Dabartinė sankirta buvo nustatyta Vilniuje trišaliu susitarimu 2005 metais. Iki  2010 metų pabaigos šioje vietoje stovėjo tik cementinis stulpas ir pasienio stulpeliai.  Ši vieta per dešimtmetį tapo lankytojų traukos centru.

       Šiandien nukeliavom labai toli. Kviečiame rytoj vėl keliauti kartu!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532