23. DIENA – ŽVILGSNIS Į AUKŠČIAUSIAS SUVALKŲ KALVYNO KALVAS

23. DIENA

ŽVILGSNIS Į AUKŠČIAUSIAS SUVALKŲ KALVYNO KALVAS

     Šiandien turėsite pasikliauti mūsų pasakojimu, nes užlipti ant pačių aukščiausių Suvalkų kalvyno kalvų nepavyks. Grožėtis kalvomis galite užlipę ant „Trijų ežerų regyklos“ ar ant bet kurios aukštesnės Pavištyčio kalvos.

Sūduvos kalvyno išsaugojimas – vienas iš svarbiausių regioninio parko tikslų. Parko pakraščio pietinėje dalyje pašiaušusi tris didžiules viršukalnes stūgso kuprotoji Dunojaus ketera. Beveik vienoje tiesioje linijoje susispietę trys didžiausi kalnai. Apie šiuos kalnus jau kalbėjome pirmąją diena lankytojų centre. Jie visi dunkso mūsų ekspozicijoje. 

Stankūnų  kalnas savo viršukalnę iškėlęs net 285,5 metrus virš jūros lygio. Iš vienos pusės prie jo prigludęs Pavištyčio kalnas siekia 282,4 metrus. Iš kitos pusės pačiame pasienyje su Lenkija rymo Dunojaus kalnas, kurio viršukalnė ištįsusi iki 285 metrų.

Dunojaus ketera su Pavištyčio, Stankūnų ir Dunojaus viršukalnėmis yra aukščiausia Lietuvoje Suvalkų moreninės aukštumos dalis, nuo Vištyčio ežero iškilusi net 110 metrų.

Šios dienos pasakojimas labai trumpas, bet skaičiai labai iškalbingi – Suvalkija ne tik lygumos, o Vištyčio kraštas nepakartojamas!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532