3. DIENA – MALDOS NAMAI VIŠTYTYJE

3. DIENA

MALDOS NAMAI VIŠTYTYJE

      Šiandien norime pasiūlyti susipažinti su keturiais maldos namais, kurie buvo Vištytyje. Skaičius 3 su raidėmis Jums parodys buvusių ar esamų maldos namų vietas. Savo gyventojų sudėtimi Vištytis ir jo apylinkės garsėjo kaip daugiatautis kraštas. Tai liudija ir keturių religinių bendruomenių maldos namai: bažnyčia, kirkė, cerkvė ir sinagoga. Iki šių dienų yra išlikusios Vištyčio Švč. Trejybės ir Vištyčio evangelikų liuteronų bažnyčios. Buvusios sinagogos ir cerkvės buvimo vietas žymi paminkliniai akmenys.

     3a. Vištyčio Švč. Trejybės bažnyčia parapijos ir valstybės lėšomis buvo pastatyta 1829 m. Bažnyčios planas yra labai retos dvigubo kryžiaus formos. Statinys turi daug klasicizmo bruožų. Iki šiol išliko kaip vienas pagrindinių miestelio architektūros akcentų.

     3b. Mūrinė sinagoga Vištytyje pastatyta apie 1850-1855 metus. Šiuo metu likę tik raudonų plytų sienos fragmentas ir paminklinis akmuo žymintis sinagogos vietą.

     3c. Vištyčio cerkvė – pastatyta 1912 metais, buvo viena paskutinių, pastatytų Lietuvoje prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Vietos gyventojų liudijimu, cerkvę 1944 m. spalio mėnesį sudegino besitraukdami vokiečių kareiviai. Po gaisro cerkvė nebuvo remontuojama ir kiek vėliau pastatas buvo nugriautas.

     3d.  Vištyčio evangelikų liuteronų bažnyčia baigta statyti 1844 metais. Sovietmečiu bažnyčioje (kirchėje) buvo įrengtos dirbtuvės. 1998 metais iš Vištyčio kilusių vokiečių (dabar gyvenančių Vokietijoje)  pastangomis ir lėšomis evangelikų liuteronų bažnyčia Vištytyje buvo atstatyta.

Iki rytojaus!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532