6. DIENA – MENO GALERIJA „ŠVYTINTI ŽEMĖ“

6. DIENA

MENO GALERIJA „ŠVYTINTI ŽEMĖ“

     Pačiame miestelio centre, sename raudonų plytų pastate, šių metų vasarą duris atvėrė unikali meno galerija „Švytinti žemė“. Galerijos įkūrėjai – vištytiečiai Irena Kačkauskienė ir jos sūnus Martynas. Skulptūros buvo kurtos penkerius metus. Viskas vyko labai apgalvotai, o kai skulptūros: Vištyčio simbolis vienaragis, mistiniai gyvūnai, augalai apsigyveno nedidelėse galerijos patalpose, jos čia tartum prigijo. Šviesos instaliacija, kurios pagalba, keičiantis apšvietimui, tyliems gamtos garsams, keičiasi ne tik vaizdas, bet ir nuotaika, emocijos, mintys. Viskas tampa mistiška ir nepakartojama.

Pagrindinis jausmas, kurį nori perteikti galerijos autoriai – ramybė. „Noriu, kad žmonės, atėję į šią parodą, pamirštų savo bėdas ir pailsėtų. Būtent todėl ir kūrėme tokią fantastinę atmosferą, kad visi čia galėtų atsipalaiduoti ir negalvoti apie savo problemas“, – kalbėjo I. Kačkauskienė.

Labai tikimės, kad ši trumpa pažintis sužadino smalsumą ir norą čia apsilankyti ne tris minutes, o daug, daug kartų ilgiau. Iki rytojaus!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532