7. DIENA – ŽVILGSNIS Į VIENĄ SENIAUSIŲ SIENŲ EUROPOJE

7. DIENA

ŽVILGSNIS Į VIENĄ SENIAUSIŲ SIENŲ EUROPOJE

     Siena su Rusija iš esmės atitinka 1422 m. nustatytą sieną su Kryžiuočių ordinu. Drąsiai galima teigti, jog tai viena seniausių ir stabiliausių sienų Europoje.

Lietuvą nuo Karaliaučiaus srities skiria Vištyčio ežeras. Valstybinė siena šiame regione viena seniausių Europoje, ji nustatyta Melno sutartimi 1422 metais ir išliko toje pat vietoje iki mūsų laikų. Melno taika byloja, kad Vištyčio ežero vanduo priklausė Kryžiuočių ordinui, vėliau Prūsijos hercogystei, 1918-1941 Vokietijai, o šiandien, Rusijai. Pasikeitė tik ežero dalis priklausanti Lietuvai. Toks istorinis tęstinumas. Sienos geografinė linija per 600 metų beveik nepasikeitė, keitėsi tik valstybių pavadinimai.  

Vištyčio regioninio parko ribose siena su Rusija sudaro apie 14 km.  Vandens siena su Rusija Vištyčio ežere, paženklinta plūdurais, sudaro apie 8,5 km. Sausumos siena sudaro apie 5 km. Šiandien Jūs esate prie labai senos istorinės sienos, kuri prieš keletą metų buvo aptverta  tvora.

       Ačiū, kad buvote. Nepamirškite rytoj keliauti toliau!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532