8. DIENA – DIDYSIS VIŠTYČIO AKMUO

8. DIENA

DIDYSIS VIŠTYČIO AKMUO

     Netoli Vištyčio miestelio, šalia kelio Vištytis-Kybartai stovi Didysis Vištyčio akmuo. Šis akmuo didžiausias Vištyčio regioninio parko riedulys, esantis didžiausių Lietuvos riedulių dešimtuke ir užimantis garbingąją šeštąją vietą!

Neretai akmuo dar vadinamas Stebuklinguoju, Pėduotoju, o sklandantys įvairūs pasakojimai ir padavimai priverčia patikėti, kad ši gamtos vertybė nepaprasta. Vienas iš žinomiausių padavimų yra apie velnią, kuris užpyko ant Vištyčio ir norėjo akmenį užmesti ant bažnyčios. Sugriauti Vištyčio bažnyčios nepavyko, tačiau velnias riedulio viršuje įspaudė savo pėdą, kurioje kaip žmonės pasakoja susirenkantis kritulių vanduo turi gydančių savybių. Nuvykus prie šio akmens, ne tik įmintą velnio pėdą galima rasti, bet aptikti išlikusių bandymų skelti, sprogdinti ir net rasti išlikusio senovinio žemės drebėjimo pėdsakus !

Versijų kaip šis akmuo galėjo atsirasti yra daugybę, tačiau tikroji atsiradimo istorija yra ta, kad prieš 12 tūkstančių metų nuo Skandinavijos slinkęs ledynas ne tik Vištyčio krašte kalvas sustūmė, ežerus suformavo, bet ir Didįjį Vištyčio akmenį atnešė ir mums paliko.

Trumpas videoklipas apie Vištyčio Didįjį akmenį.

Rytoj tęsime kelionę po Vištyčio regioninį parką ir susipažinsime su Dabravolės piliakalniu ir jo papėdėje augančia daugiakamiene liepa!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532