Inkilų kėlimo šventė

Inkilų kėlimo šventė

     Visą kovo mėnesį kvietėme prisijungti prie pavasarinės inkilų gaminimo ir kėlimo iniciatyvos „Padovanokime paukščiams namus“. Per visą šį laikotarpį sulaukėme išties gausaus dalyvių būrio. Prisijungė net 4 Vilkaviškio rajono mokyklos: Ąžuolo progimnazija, Salomėjos Neries pagrindinė mokykla, Sūdavos pagrindinė mokykla, Gražiškių gimnazija. Prisijungusių mokyklų mokiniams padovanojome 6 pamokas „Nameliai sparnuočiams“, kurių metu dalinomės žiniomis apie inkilų gamybą, inkilų gyventojus. Prie pavasarinės iniciatyvos prisijungė ir Vilkaviškio grupinio gyvenimo namų gyventojai bei Valstybinės miškų urėdijos Kazlų Rūdos regioninio padalinio Pajevonio girininkija.

     Šiais metais inkilų kėlimo šventė iš ties ne eilinė. Lygiai prieš 100 metų mums visiems gerai žinomas profesorius, gamtininkas Tadas Ivanauskas pradėjo inkilų kėlimą Lietuvoje. Šiemet minime ir Lietuvos regioninių parkų įkūrimo 30-mečio šventę, todėl simboliškai mūsų tikslas buvo iškelti 30 inkilų.

     Visų prisijungusiųjų dėka šis skaičius buvo ne tik pasiektas, bet ir viršytas. Iš viso Tadarinės miške kovo 31 d. iškėlėme apie 70 įvairiausių inkilų!! Iš šio įspūdingo kiekio inkilų net 30 vnt. padovanojo Pajevonio girininkija, o likusius 40 vnt. – prisijungusių mokyklų mokiniai bei kiti prisijungę dalyviai.

 

Dar kartą tariame didžiulį AČIŪ prisijungusiems, gaminusiems ir dalyvavusiems inkilų kėlime. Be Jūsų ši šventė niekaip nebūtų įvykusi!

 

Nuotraukos autorius: Saulius Ringys iš Gražiškių gimnazijos

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532