Inkilų kėlimo šventė

Inkilų kėlimo šventė

 

     Kaip ir senovėje, taip ir dabartiniais laikais kovo 10-ąją minime paukščių parskridimo šventę. Ši diena dar vadinama 40 paukščių diena, nes apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Paukščiai nuo seno – neatsiejama lietuvių gyvenimo dalis. Senovėje mūsų protėviai keturiasdešimties paukščių dieną tikėjo įvairiais prietarais. Sakydavo, kad jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų. Manyta, kad šią dieną reikia praleisti „savam lizde“, t. y. su savo šeima ir nevalia kur nors toliau iš namų išvažiuoti, nes užsitrauksi nesutarimą su saviškiais ir kaimynais.

     Šiais laikais 40-ties paukščių diena Lietuvoje minima keliant sparnuočiams inkilus. Dabartyje inkilų kėlimas yra svarbus tam tikrų paukščių išlikimui, nes dėl žmogaus ūkinės veiklos mažėja natūralių uoksų, dalis juose perinčių paukščių vis sunkiau suranda tinkamas vietas perėti. Tad keldami inkilus, padedame sparnuočiams ne tik sėkmingai išperėti, bet ir užauganti jauniklius.

     Nors ši inkilų kėlimo tradicija skaičiuoja tik 100 metų, tačiau kiekvienais metais sulaukia didelio visuomenės dėmesio ir įsitraukimo. Tęsdami šią gražią, prasmingą tradiciją kviečiame visus prisijungti, gaminti, o jau kovo 10 dieną kelti Jūsų rankomis pagamintus inkilus Vištyčio regioninio parko miškuose!

 

SKELBIMAS

*  *  *  *  *

Norint prisijungti prie inkilų kėlimo šventės Jums reikia:

  • Registruotis telefono numeriu +370 342 63532 arba el. paštu vistycio.rp.lc@saugoma.lt . Registracijos metu nurodykite kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, mokyklą, klasę ir mokinių skaičių, elektroninį paštą, telefono numerį) ir preliminarų planuojamų gaminti inkilų skaičių. Kad inkilų gamybos procesas būtų ne tik įdomus, bet ir naudingas, raginame klases pasirinkti vieną ar kelis paukštelius, kuriems gaminsite inkilus, bei pasidomėti jų elgsena, išvaizda, mityba, paplitimu, surasti įdomių faktų.
  • Vadovautis senu geru posakiu „svarbu ne kiekybė, o kokybė“. Kviečiame gaminti tinkamus ir kokybiškus inkilus, tad šiam tikslui pasiekti visiems prisijungusiems el. paštu atsiųsime inkilų gaminimo atmintinę, o prisijungusių mokyklų mokiniams padovanosime pamoką „Nameliai sparnuočiams“.
  • Iki š. m. kovo 9 d. pagamintus inkilus pristatyti į Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą adresu: Vytauto g. 8, Vištytis. Planuojamą atvykimą praneškite nurodytu telefono numeriu.
  • Kovo 10-ąją – 40-ies paukščių dieną kviesime atvykti į Vištyčio regioninį parką. Susitikimo metu, kartu su Valstybinės miškų urėdijos miškininkais, ne tik kelsime inkilus, bet ir dalinsimės žiniomis apie inkilų gyventojus, taisyklingą inkilų kėlimą.   

Kovo 10 dieną sutikime grįžtančius paukščius keldami jiems inkilus!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532