Inkilų kėlimo šventė

Kviečiame į inkilų kėlimo šventę Vištyčio regioniniame parke!

 

     Netrukus minėsime kovo 20-ąją – Pasaulinę Žemės dieną, kurią 1971 m. oficialiai paskelbė Jungtinės Tautos. Lietuvoje Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas oficialiai Žemės dieną įteisino 1992 metais. Žinoma, ši data pasirinkta ne atsitiktinai, nes kovo 20-21 dienomis minimas pasaulinis pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose.

     Kiekvienais metais, minint Pasaulinę Žemės dieną, visuomenė yra raginama ne tik diskutuoti aktualiomis aplinkosauginėmis temomis, bet ir įpareigojama konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo, saugojimo ir išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną. O gerų darbų gamtai idėjų sąrašas tikrai platus ir įvairus – nuo šiukšlių rinkimo, vartojimo mažinimo iki savanorystės saugomose teritorijose ar inkilų gaminimo pavasarį…

     Tad tradiciškai kviečiame moksleivius prisijungti prie šios pavasarinės, iki šių laikų puikiai gyvuojančios tradicijos – gaminti ir kelti mūsų krašto sparnuočiams inkilus. Būtina priminti, kad daugiau nei prieš 100 metų t. y. 1922 m. prof. Tadas Ivanauskas sugalvojo idėją organizuotai kelti inkilus juose perintiems paukščiams. Kasmet inkilų kėlimo šventės puoselėjimas padeda sukurti namus tūkstančiams paukščių!

     Norint prisijungti prie inkilų kėlimo šventės Jums reikia:

  • Registruotis telefono numeriu +370 342 63532 arba el. paštu vistycio.rp.lc@saugoma.lt. Registracijos metu nurodykite kontaktinius duomenis: mokyklą, klasę ir mokinių skaičių, elektroninį paštą, telefono numerį ir preliminarų planuojamų gaminti inkilų skaičių.
  • Gaminti tinkamus ir kokybiškus inkilus. Inkilų gaminimo atmintinę rasite čia. 
  • Iki š. m. kovo 19 d. pagamintus inkilus pristatyti į Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą adresu: Vytauto g. 8, Vištytis arba atsivežti juos inkilų kėlimo dieną. Planuojamą atvykimą praneškite nurodytu telefono numeriu.
  • Š. m. kovo 20-ąją – minint Pasaulinę Žemės dieną kviesime atvykti į Vištyčio regioninį parką. Susitikimo metu, kartu su Valstybinės miškų urėdijos Pajevonio girininkijos miškininkais ne tik kelsime inkilus, bet ir dalinsimės žiniomis apie inkilų gyventojus, taisyklingą inkilų kėlimą.

 

Po atliktų darbų vyksime prie Vištyčio ežero pakrantės skanauti košės ir Vištyčio pievų arbatos, tad laukia smagus ir naudingas laikas gamtoje! Taip pat visų prisijungusių mokyklų mokiniams padovanosime pamoką „Nameliai sparnuočiams“.

Renginio skelbimas

Iki susitikimo Vištyčio regioniniame parke! 😊 cypt

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532