KVIEČIAME Į AKUSTINIUS VAKARUS!

KVIEČIAME Į VIŠTYČIO VĖJO MALŪNO AKUSTINIUS VAKARUS!

Su dideliu džiaugsmu pranešame, kad šiais metais į Vištyčio miestelį muzikos garsai sugrįžta anksčiau nei tikėjotės. Vištyčio muzikos pakrantės autorius, organizatorius, sumanytojas Egidijus Polita bei Vištyčio regioninis parkas kviečia pasinerti į muzikos garsus išskirtinėje, naujoje ir unikalioje viso Suvalkijos krašto erdvėje – VIŠTYČIO VĖJO MALŪNE! 

„Norime apjungti kupiną autentikos, traukos, unikalumo Vištyčio miestelio istoriją ir muziką bei pakviesti Jus į estetika, klasika, vakarų magija ir subtiliausiomis gaidomis praturtintus akademinės muzikos profesionalų rečitalius absoliučiai unikalioje Vištyčio ir viso Suvalkijos krašto vietoje. Vietoje, kuri didingai mena Vištyčio klestėjimo laikus, vietoje kuri Vištyčio miestelio istorijos puslapiuose taip pat įrašyta graudžiomis raidėmis. Kažin ką šiandien apie tai galėtų pasakyti 1925 metais Vištyčio vėjo malūną surentęs Jonas Kanapkis, darbštusis vištytietis, turėjęs titanišką svajonę. Svajonę, kuri išsipildė ir tarsi muzikos aidai plačiai nuvilnijo Vištyčio kalvomis, laukais ir pievomis bei tapo pavyzdžiu ne tik Vištyčio krašto žmonėms. Žinoma, Jonas tuomet malūną rentė ne muzikai ir ne kultūrai. Vištytiečiai vis dar kalba, jog ne vieną užburdavo sukamų malūno girnų garsai, kurie pritraukdavo žmones iš toliausių kraštų. Taip bus ir dabar!“ – teigia idėjos sumanytojas E. Polita.

VIŠTYČIO VĖJO MALŪNO AKUSTINIAI VAKARAI kviečia į Vištyčio vėjo malūną akademinės, kamerinės, kokybiškos, nekasdienio repertuaro, subtilaus skonio, gurmaniškų prieskonių ir, žinoma, išskirtinės muzikos gerbėjus. Neįprastoje, aštuonkampėje (oktagono) erdvėje bus stengiamasi sukurti jaukią erdvę tiek muzikantams, tiek klausytojams. Unikalus medinės architektūros ir savo laikmečio technologinių sprendinių šedevras kurtas beveik prieš 100 metų, todėl nūdienos patogumų, kaip mes juos suprantame, tikėtis nereikėtų. Bet vis dėlto! Malūne bus 50 kompaktiškai išdėstytų sėdimų vietų. Erdvės tarp muzikanto ir klausytojo, žiūrovo beveik nebus, kiekvienas vakaro rečitalis – itin betarpiška bendrystė. Ar gali būti šalta? Balandžio ir gegužės mėnesių vakarais dar visko gali būti. Pagal aplinkybes šiltesnis rūbas tikrai nepamaišys, tačiau koncertų akimirkoms bus daroma viskas, kad šilumos netrūktų.

VIŠTYČIO VĖJO MALŪNO AKUSTINIAI VAKARAI vyks šių šeštadienių vakarais:

·         2024-04-20 – Povilas Neliupšis akordeono rečitalis „Svajonė“ (BILIETAI IŠPARDUOTI).

·         2024-05-11 – Rokas Jurkus gitaros rečitalis „Čiurlionio Smėlio Piramidės“.

·         2024-06-01 – Monika Ryškutė – Žimailė fleitos rečitalis „Vėjo fleita“.

Visų koncertų pradžia 20 val., trukmė ~ viena valanda. Vieno koncerto bilieto kaina 9 Eur. Bilietus įsigyti galima internetu, bilietų platinimo platformoje www.bilietai.lt.

Lėšos surinktos už Vištyčio vėjo malūno akustinius vakarus bus skirtos atlikėjams, muzikantams, ir, žinoma, Vištyčio muzikos pakrantės vakarams. Tad Jūsų įsigyti bilietis į Vištyčio vėjo malūno akustinius vakarus yra tiesioginis sėkmės raktas ir parama Vištyčio muzikos pakrantės gyvos muzikos vakarams.

Įkvėpkime gyvos istorijos, kultūros, muzikos, meno ir leiskime suskambėti Vištyčio vėjo malūno muzikos garsams, leiskime „užsisukti“ Vištyčio vėjo malūno sparnams.

Atvykite, išgirskite, pasinerkite, pamatykite! Vištyčio vėjo malūno akustiniai vakarai – ne Vištyčio ežero, o kultūros ir muzikos sąskambių potvynis.

ORGANIZATORIUS – VŠĮ Muzikos pakrantė.

PARTNERIAI:

·         Atverdamas Vištyčio vėjo malūno duris ir akustiniams vakarams suteikdamas tokią unikalią ir vienintelę koncertų erdvę Suvalkijoje, prie tokios paramos koncepcijos Vištyčio muzikos pakrantei prisideda pagrindinis Vištyčio vėjo malūno akustinių vakarų partneris – 

*    Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Vištyčio regioninis parko grupė;

*     Vilkaviškio krašto laikraštis „Santaka“;

*      Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras.

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532