„Natura Fest” Vištytyje

„Natura Fest“ kviečia Vištyčio apylinkių gamtą tyrinėti naktį

 

Pranešimas žiniasklaidai

PROGRAMA

 

Birželio 10 d. vienaragių, puikių kraštovaizdžių, Suvalkijai nebūdingų aukštumų krašte – Vištytyje – vyks nemokamas gamtos festivalis „Natura Fest“, kurio išskirtinumas – mistiška pažintis su gamta naktį. 

„Jei nesilankėte Vištyčio apylinkėse, šis renginys – puiki proga susipažinti su šia unikalia vietove ir jos gamtos lobynais. O jei lankėtės, bet norite kažko išskirtinio – tai pat liksite sužavėti. Koncentruotai į dviejų dienų patirtį stengėmės sudėti visus perliukus. Susitikime paskalauti kojas „Europos Baikalo“ vandenyse ir panaktinėti.“ – sako renginio koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rūta Rosson.

Festivalio metu gamtininkai kvies į saulės palydėjimą ant piliakalnio skambant muzikai, skirtingų distancijų naktinius žygius, pažintį su tamsumų mėgėjais – naktiniais drugiais, šikšnosparniais, pelėdomis ir kitais paukščiais –, žvaigždžių stebėjimą su teleskopu.

„Naktinėtojus raginsime nepramiegoti ir įspūdingiausio gamtoje meto – rytinio gamtos budimo. Palapinių miestelyje prie ežero ir laužo jaukiai pasitiksime naują dieną.“ – renginio programą pristato R. Rosson.

Dalyvių taip pat laukia magiški kanklių garsai, vakarinė paukščių pažinimo ekskursija, kūrybiniai užsiėmimai – laimės paukščiukų iš šieno gamyba, gamtos menas.

Renginio organizatoriai paruošė specialų renginio žemėlapį, kuriame sužymėti ne tik renginio maršrutai, veiklos, bet ir savarankiškos veiklos, į kurias raginama vykti prieš ar po festivalio, taip pat – nakvynės ar maitinimo vietos.

Festivalio programa prasideda birželio 10 d. 17 val. Vištyčio ežero paplūdimyje. Renginys nemokamas, bet lankytojai raginami užsiregistruoti ir įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą. Organizatoriai pasirūpins vakariene ir pusryčiais. Renginio dalyviai raginami atsivežti savo indus.

„Natura Fest“ – keliaujantis festivalis, kuris kasmet vyks vis kitoje saugomoje teritorijoje ir pristatys tos vietos išskirtines gamtines vertybes, saugomas Natura 2000 teritorijose. Šiemet Višyšyje vyks pirmasis toks renginys.

Būtina išankstinė dalyvių registracija: registracijos forma.

Sekite naujienas renginio „Facebook” puslapyje.

Specialus žemėlapis: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1PfOBlPX6VBdKtAtz8lIOfbA-xtArZ4A&usp=sharing

Daugiau informacijos bef.lt

Daugiau informacijos:

Baltijos aplinkos forumo aplinkosaugos specialistė

Rūta Rosson

Tel nr. 864550723

El.p. ruta.rosson@bef.lt

 

 

Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė

Rita Grinienė

Tel. nr. 862237720

El.p. rita.griniene@bef.lt

Organizatoriai                                                              

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532