Paroda „Mūsų žemė mena – Pajevonys 2018”

Paroda „Mūsų žemė mena – Pajevonys 2018”

Vištyčio regioninio parko lankytojų centre mėnesį laiko bus eksponuojami tarptautinio plenero dalyvių tapybos darbai. Kūrėjai, pasibaigus plenerui, jau kelinti metai iš eilės surengia menininkų darbų parodas Vištytyje. Jų darbais lankytojai gali pasidžiaugti ne tik lankytojų cente, bet dalį  darbų, kurie atsparūs drėgmei, palieka prie Šventojo šaltinėlio, esančio Šilelio miške.

Tradicinius plenerus organizuoja Kybartų kultūros centras ir Kybartų menų studija „Smiltys“.

Kybartai. Tapytojo Izaoko Levitano (1860-1900) gimtinė.

Pasak Izaoko draugo Antono Čechovo, kuris savo laiku rašė: „Menininko nuojauta kartais verta mokslininko mąstymo, ir viena, ir kita siekia to paties tikslo, yra tos pačios prigimties ir, galbūt, ilgainiui, tobulėjant metodams, jiems skirta susilieti į milžinišką, galingą jėgą, kurią šiandien dar sunku įsivaizduot“.

O laikas – ar mes laike – kaip SMILTYS erdvėje byrame į tą vienintelę esmę per pajautą, atpažinimą, atradimą, priminimą – prisiminimą.

Tarptautiniame plenere dalyvavo menininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos: Irena Abraitienė, Irena Šunokienė, Ilona Mikalainienė, Aušrinė Dubauskienė, Alvydas Dirsė, Linas  Lukoševičius, Alicija Barbara Czarnecka_ Zyskowska (Lenkija), Irina Fomina, Margarita Batyasova, Julija Ponomarčiuk (Kaliningrado sr., Rusija).

Kviečiame apsilankyti parodoje!

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532