Pirmiausiai į Vištytį, o po to jau galima ir į Kroatiją

Pirmiausiai į Vištytį, o po to jau galima ir į Kroatiją

         Vištyčio regioninio parko lankytojų centre iki birželio 18 dienos veiks neseniai atidaryta fotografijų paroda „Kroatija iš paukščių skrydžio“. Tai šios šalies garsaus menininko septynerių metų projekto dalis: 25 didelių formatų fotografijos, užfiksavusios šalies vaizdus ypatingu rakursu (autorius skraidė pasitelkdamas įvairią techniką), keliauja po įvairias šalis, taip pat – ir Lietuvą.

          Parodas Lietuvoje organizuoja Kroatijos ambasada, į atidarymą Vištytyje atvyko Kroatijos Respublikos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas. Jis ir visi svečiai buvo sutikti lietuviška “Kepurine, liaudies dainomis, kurias atliko regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“. Atidarymo dieną įspūdingų formatų nuotraukos buvo eksponuojamos ir lauke. Puikus oras leido grožėtis Kroatijos vaizdais, apšviestais Vištyčio krašto saulės. Persikėlus į erdvią lankytojų centro renginių salę, lankytojai galėjo apžiūrėti likusias fotografijas ir pabendrauti su svečiu iš Kroatijos.  

          Svečias buvo nustebintas, kad pačiame Lietuvos pakraštyje, esančiame Vištytyje į parodos pristatymą surinko tiek daug žmonių, kurie sunkiai sutilpo į renginių salę.

       Svečiais pasakojo, kad šia paroda nori parodyti savo šalies įvairovę. Kalbėdamas apie parodos autorių, pabrėžė, kad jis tikras avantiūristas, norėdamas parodyti šalies unikalumą leidosi į sunkiai įsivaizduojamus nuotykius bet kokiu oru ar metų laiku.

       Už puikią parodą dėkojo ne tik Vištyčio  regioninio parko direkcijos kolektyvas, bet ir Vilkaviškio rajono vadovai, aplinkinių seniūnijų seniūnai, svečiai. Buvo apsikeista dovanomis.

        Svečias Vištyčio regioniniame parke viešėjo dvi dienas. Jis turėjo galimybę užlipti ant Pavištyčio piliakalnio, atsigaivinti Šventojo šaltinėlio vandeniu, pasigrožėti Vištyčio ežeru, pabendrauti su regioninio parko kolektyvu. Su svečiu kartu vykome į Pajevonio seniūniją susitikti su vietos bendruonene, seniūnu.  Krešimiras Kedmenecas Pajevonio pagrindinės mokyklos mokiniams pravedė pamoką, kurios metu pristatė savo šalį.

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532