Prisijunkime prie World Cleanup Day

Kviečiame į Vištyčio regioninį parką!

Didžiausia pilietinė iniciatyva pasaulyje jau rugsėjo 15 dieną.

Tapk jos dalimi!

 

Apie akciją.

World Cleanup Day – didžiausia tvarkymosi akcija pasaulyje, kurios metu šimtai milijonų savanorių  visame pasaulyje susivienys ir bus surinkta milijonai tonų šiukšlių.

Akcija inicijuota Estijoje. 2008 metais sudrebino pasaulį su tikslu – per vieną dieną sutvarkyti visa Estiją. Kaimynės pavyzdžiu pasekė ir kitos šalys, tarp jų ir Lietuva, įkurdama „Mes Darom“ organizaciją, kurios kasmetinės švaros akcijos jau tapo neatskiriama pavasarinių veiklų dalis didžiajai daliai Lietuvos gyventojų.

Šiemet Estija su „Let’s do it!“ ir JCI organizacijomis iškėlė dar didesnį tikslą – savo šimtmečio proga padovanoti pasauliui didžiausią pilietinę iniciatyvą: per vieną dieną sutvarkyti visą pasaulį. Į šią akciją jau įsitraukė 150 pasaulio valstybių, visos jos rugsėjo 15 dieną tvarkys savo teritorijas. Planuojama, jog akcijoje dalyvaus apie 5 procentai pasaulio gyventojų. Užsienio šalyse plačiai paplitęs posakis ‘trash blindness’ atkreipia dėmesį į tai, jog mes esame taip įpratę prie besimėtančių šiukšlių, jog tai tapo savaime suprantamu reiškiniu. Bet mes galime tai pakeisti! Pasaulinę akciją remia tokios didelės įmonės kaip: Microsoft, Radisson Blu, Skype, Hyundai ir daugelis kitų.

 

O kas vyks Lietuvoje?

Lietuva minėdama savo 100-tąsias valstybės atkūrimo metines taip pat prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos. Mūsų tikslas – per vieną dieną, t. y. Rugsėjo 15-ąją  – sutvarkyti visus Lietuvos regioninius ir nacionalinius parkus.

Esame pakankamai tvarkinga šalis ir kiekvienais metais bešeimininkių atliekų šalies teritorijoje randame vis mažiau. Kaip pavyzdys, Darom akcijos metu 2016 metais buvo surinkta apie 2 tūkstančiai tonų atliekų, o štai 2018 šis skaičius ženkliai mažesnis – 1,5 tūkstančiai tonų. Lietuvoje World Cleanup Day, kaip ir visame pasaulyje, organizuoja „Darom“ ir JCI organizacijos. Pagrindinis akcijos objektas Lietuvoje – 35  nacionaliniai ir regioniniai parkai. Tvarkyti nacionalinius ir regioninius parkus panoro daugiau nei 100 įmonių iš visos Lietuvos: didieji prekybos centrai, telekomunikacijos milžinės, bankinis sektorius, pramonės, paslaugų ir kt. įmonės. Maži ir dideli, bet visi kartu galime sutvarkyti Lietuvą.

 

O kas vyks Vištyčio regioniniame parke?

Vištyčio regioninio parko direkcija kartu su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Marijampolės regioniniu padaliniu suplanavo dvi labai prasmingas veiklas, kurių įgyvendinimas priklausys nuo mūsų visų. Nuo to kiek atsiras norinčių prisijungti prie šios Pasaulinės akcijos ir atvykti į Vištyčio regioninį parką padirbėti.

Pakviesime visus talkininkus pasirinkti, kurioje veikloje jie norės dalyvauti ir registruojantis informuoti direkciją.

Pirmoji veikla: Sutvarkyti Vištyčio stovyklavietėje esantį pliažą. Ši vieta labai pamėgta poilsiautojų. Pliažui buvo skirtas pakankamai didelis plotas su puriu paplūdimio smėliuku. Šiuo metu pliažo plotas susiaurėjęs, dalis smėlingos teritorijos peraugo žole.

Nuoširdžiai tikimės, kad atsiras būrys talkininkų kurie, pasiėmę grėbliukus, kastuvus, kibirus iškas, išrinks peraugusias žoles ir supurens smėlį, o Vištyčio paežerė kitą vasarą poilsiautojus pasitiks su tvarkingu paplūdimiu.

Antroji veikla: Šilelio pažintiniame take įrengti Basakojų taką.

Pernai Šilelio pažintiniame take atsirado naujų stendų, atokvėpio vietų, kurios suformavo tako atšaką ne miško keliuku, kaip buvo iki šiol, o mišku. Nusprendėme šią tako atkarpą paversti pojūčių taku arba visiems suprantamu Basakojų taku. Tam tikrai prireiks Jūsų pagalbos, išradingumo ir žinoma geros nuotaikos.

Talkininkai, užsiregistravę dalyvauti šioje veikloje, turėtų pasiimti darbines pirštines, pintines arba kibirus gamtinėms medžiagoms miške rinkti. Iš kankorėžių, pagaliukų, pušų šakelių, smėlio ir kitų medžiagų įrengsime bent dalį takelio, kurį pratęsti ir papildyti galėsime bet kada. Tikimės, kad oras bus geras ir galėsime basomis perbėgti ir pasidžiaugti savo darbu.

Registruotis galite jau dabar: el.p.: v.simanauskiene@vistytis.lt; tel. 8 342 63532, arba Facebook paskyroje.

 

Renkamės rugsėjo 15 d. (šeštadienį) 9.30 val. Vištyčio regioninio parko lankytojų centre, Vytauto g. 8, Vištytis, Vilkaviškio r.

Paminėkime Lietuvos šimtmetį, parodydami pasauliui kokį gamtinį turtą turime, bei išmokime jį puoselėti.

Prisijunkime prie World Cleanup Day  dabar ir kiekvienas, tvarkydamas bent mažą žemės lopinėlį, Suvalkijos gamtos perlą – Vištyčio regioninį parką, prisidėsime prie visos planetos išsaugojimo.

 

Oficialus skelbimas

Oficialus skelbimas

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532