Šventinis savaitės žaidimas!

Šventinis savaitės žaidimas

 

     Pačios gražiausios metų šventės jau visai netrukus, o kad švenčių laukimas būtų smagesnis ir įdomesnis kviečiame dalyvauti savaitės žaidime!

 

Žaidimo taisyklės labai paprastos:

     ✅ Š. m. gruodžio 19-23 dienomis sekite Vištyčio regioninio parko svetainę www.vistytis.lt arba facebook paskyrą, kur kiekvieną dieną paskelbsime po vis skirtingą dienos užduotį.

     ✅ Jūsų tikslas – sužinoti dienos raktinius žodžius, juos surašyti į atsakymų lapą ir tokiu būdu sužinoti pagrindinį savaitės žaidimo ŽODĮ.

     ✅ Iki gruodžio 26 d. atsiųskite užpildytą atsakymų lapą su išaiškintu savaitės žaidimo ŽODŽIU. Teisingų atsakymų lauksime el.paštu vistycio.rp.lc@saugoma.lt. Būtinai nurodykite savo vardą, pavardę ir telefono numerį.

     ✅ Gruodžio 27 d. paskelbsime savaitės žaidimo nugalėtoją, kurį apdovanosime šventiniu Vištyčio regioninio parko rinkiniu – puodeliu, padėkliuku ir Vištyčio pievų arbata.

Svarbu!!! 

Atsakymų lapą, kartu su pirmąja užduotimi, patalpinsime jau gruodžio 19 d. mūsų svetainėje www.vistytis.lt .

 

SKELBIMAS

 

Kviečiame dalyvauti visus, visus!

 

* * * * * * * * * * * *

ATSAKYMŲ LAPAS

* * * * * * * * * * * *

 

Pirmoji savaitės žaidimo užduotis – užuomina.

Išaiškinkite užuominą ir sužinokite dienos raktinį žodį, kurį įrašykite į atsakymų lapą. Sėkmės teisingų atsakymų paieškoje!

1-oji užduotis

 

* * * * * * * * * * * *

 

Antroji savaitės žaidimo užduotis – žodžių grandinėlė.

Įrašykite keturis žodžius pagal pateiktas užuominas. Kiekvienas žodis nuo prieš tai buvusio gali skirtis viena arba dviem raidėmis. Nepamirškite teisingo atsakymo įrašyti į atsakymų lapą. Sėkmės ir iki pasimatymo rytoj!

2-oji užduotis

 

* * * * * * * * * * * *

 

Trečioji savaitės žaidimo užduotis – dėlionė.

Šiandien padėliokime dėlionę, o kad būtų lengviau pateikiame trumpą aprašymą.

„Ši rūšis randama beveik visoje Europoje, išskyrus pietvakarinę jos dalį. Mūsų šalyje paplitusi netolygiai, dažniausiai aptinkama pietrytinėje Lietuvos dalyje. Į Lietuvos Raudonąją knygą įrašyta nuo 1991 metų. Šiuo metu saugoma 4(I) kategorijoje. Pagrindinės nykimo priežastys – buveinių pokyčiai, vandens telkinių rūgštėjimas arba užteršimas, ypač cheminiais preparatais, taip pat natūralių pievų sunykimas, kūdrų užaugimas. Rudenį ir žiemą daugiau laiko praleidžia sausumoje, o iš žiemojimo slėptuvių išlenda dirvos temperatūrai pakilus iki 5 °C. Dar labiau atšilus keliauja į veisimosi kūdras. Veisimosi metu šios rūšies patinai pasipuošia skiautere, ryškiomis spalvomis ir šoka tuoktuvių šokius.“

3-oji užduotis

 

* * * * * * * * * * * *

 

Ketvirtoji savaitės žaidimo užduotis – pėdsekystė

Visai neseniai dar džiaugėmės tikra žiema – gamta nepagailėjo sniego, o ir šaltukas spėjo pakutenti žandus. Kai žemę nukloją sniegas atsiranda puiki proga pabūti pėdsekiais, tad šiandien kviečiame išsiaiškinti kokio gyvūno pėdsakai yra užfiksuoti nuotraukoje?

4-oji užduotis

 

* * * * * * * * * * * *

 

Penktoji savaitės žaidimo užduotis – kryžiažodis

Šiandien pasitikrinkime žinias spręsdami kryžiažodį. Primename, kad skelbiame jau paskutinę šio savaitės žaidimo užduotį. 

5-oji užduotis

 

* * * * * * * * * * * *

 

Pilnai užpildytų atsakymų lapų (t.y. su visais teisingais užduočių atsakymais ir išaiškintu savaitės žodžiu) lauksime iki gruodžio 26 d., o gruodžio 27 d. sekite Vištyčio regioninio parko tinklalapį www.vistytis.lt ir Facebook paskyrą, kur paskelbsime burtų keliu išrinktą nugalėtoją.

 

 

* * * * * * * * * * * *

Paaiškėjo savaitės žaidimo nugalėtojas 🥳🎁

Dėkojame visiems dalyvavusiems savaitės žaidime. Džiugu ir smagu sulaukti tiek daug teisingų atsakymų! Tikimės, kad dalyvavimas žaidime ne tik leido pasitikrinti turimas žinias, bet skatino ieškoti, atrasti ir sužinoti įdomių, negirdėtų faktų apie Vištyčio regioninį parką, jo gamtą, Vištyčio miestelį.

Burtų keliu paaiškėjo, kad savaitės žaidimo nugalėtoja tapo Diana Norkeliūnaitė 🥳Sveikiname!

Dėl prizo atsiėmimo susisieksime su nugalėtoja nurodytu telefono numeriu.

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532