Užbaigtas kelio Pavištytis-Pavarteliai remontas

Užbaigtas vietinės reikšmės kelio Pavištytis-Pavarteliai remontas

 

     Praeitų metų gruodžio mėnesį buvo atliktas vietinės reikšmės kelio VK2204 Pavištytis – Pavarteliai (1,640 – 2,981 km atkarpos) paprastasis remontas. Iš viso sutvarkyta 1,341 kilometro kelio atkarpos, kelias padengtas žvyro danga. Kelio remonto darbai finansuoti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Šių metų lapkričio mėnesį buvo pradėti ir užbaigti likusios kelio atkarpos (0-1,64 km t.y. nuo Pavištyčio kaimo iki regyklos „Trys ežerai“) taisymo (remonto) darbai. Šių darbų rangovas UAB „Mevilsta“ atliko kelio pagrindo profilio ištaisymo, žvyravimo darbus. 2022 metais vykdytas kelio atkarpos remontas finansuotas iš valstybinių miškų ir valstybės saugomų teritorijų vietinės reikšmės kelių tiesimo, rekonstravimo ir taisymo (remonto) finansavimo lėšų. Taip pat šiais metais finansavimą skyrė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija.

     Galima drąsiai teigti, kad šiandien vietinės reikšmės kelias Pavištytis-Pavarteliai yra pilnai suremontuotas, todėl mūsų krašto svečiai ir Vištyčio regioninio parko lankytojai galės patogiai pasiekti lankomus objektus ir iš arčiau susipažinti su parko vertybėmis. Dabar keliavimas įmanomas tiek įvairiomis transporto priemonėmis, dviračiais, tiek ir pėsčiomis.

     Vykstant sutvarkytu keliu pasieksite Pavištyčio I ir II piliakalnius. Pavištyčio I piliakalnis tik vienu kilometru nutolęs nuo Pavištyčio kaimo. Vakarinėje ir pietinėje dalyje piliakalnį juosia gilios pelkėtos daubos, o rytinė ir šiaurinė dalis siekia aukštesnius laukus. Šiaurės ir rytų šlaitai nuolaidūs ir kiek statesni viršutinėje dalyje, labai statūs vakariniai ir pietiniai šlaitai. Piliakalnio viršūnėje ir šlaituose galima pamatyti išlikusius, apgriuvusius Antrojo pasaulinio karo apkasus. Šis piliakalnis labai pamėgtas lankytojų, nes nuo jo atsiveria puikūs vaizdai – matosi Vištyčio ežeras, piliakalnio papėdėje telkšo Grabausko ežerėlis, o pietrytiniame piliakalnio šlaite stovi Pavištyčio akmenų grupė – greta vienas kito stovi septyni akmenys. Pasakojama, kad šiame piliakalnyje yra nugrimzdusi bažnyčia, o šv. Velykų rytą girdėti skambinant varpais. Visai netoli, tik vieno kilometro atstumu, išsidėstęs Pavištyčio II piliakalnis, kuris atrastas 2005 metais.

     Šiame kelyje yra įrengta ir regykla „Trys ežerai“. Nuo regyklos galima išvysti ne tik Vištyčio, Grabausko ir Pakalnių ežerus, bet ir pasigrožėti vaizdingomis, išraiškingomis Pavištyčio geomorfologinio draustinio kalvomis. Paminėtina, kad šis draustinis, kaip ir Kylininkų kraštovaizdžio draustinis (tuo metu vadintas landšaftiniu), buvo įkurtas dar prieš įsteigiant Vištyčio regioninį parką.  Pavištyčio geomorfologiniame draustinyje saugoma aukščiausia Lietuvoje Suvalkų moreninės aukštumos dalis su Dunojaus, Pavištyčio, Stankūnų viršukalvėmis, Vyžainos senkloniu (dubakloniu).

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532