Žiemos žygis su Šimtmečio keliautojo pasu

Žiemos žygis su Šimtmečio keliautojo pasu

        Vasario pirmą šeštadienį pakvietėme visus į pirmąjį šių metų žygį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui „Keliauk su Šimtmečio keliautojo pasu“. Šis žygis, kaip ir visi šių metų žygiai, susipins į ilgą, 100 kilometrų grandinę. Kiekvienas žygio dalyvis gavo keliautojo pasą, kuriame buvo atžymėti nukeliauti kilometrai šiame žygyje. Keliautojas, dalyvavęs visuose žygiuose pėsčiomis ar dviračiais taps Šimtmečio keliautoju, nes bus įveikęs 100 kilometrų.  Pirmąjį šimtmečio žygį, pavadinome „Smūginis, žaibinis žygis po apsnigtas Vištyčio ir Lenkijos kalvas, miškus“. Kodėl smūginis, žaibinis? Ogi todėl, kad sniegas greitai tirpsta – čia yra, čia jau nėra. Taip ilgai sniego laukėme, tad negalime leisti jam nutirpti nepasidžiaugus.

        Virš šešiasdešimt keliauninkų keliavo pėsčiomis apie 10 kilometrų įspūdingu maršrutu. Žengdami mišku, mokėsi atpažinti, sniege paliktus, miško gyventojų pėdsakus. Peršokę per Vižainos upę, kuri atiteka iš Lenkijos, atsidūrė prie  Aistiškių pelkės, apkeliavę ją, jau per užšalusį Liepinės ežerą, keliavo link trijų valstybių: Lietuvos-Lenkijos-Rusijos sankirtos taško. Toliau kelionė tęsėsi Lenkijos kalvomis aplink Ingelio ežerą.

        Stabtelėję pailsėti, sušilti prie laužo su karšta arbata, žygeiviai dalinosi patirtais įspūdžiais ir pažadėjo, kad dalyvaus visuose „Keliauk su Šimtmečio keliautojo pasu“ žygiuose.

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532