Papildyta informacija apie bažnyčią

Svetainė papildyta informacija apie Vištyčio Švč. Trejybės bažnyčią

 

     Vištyčio regioninio parko direkcijos svetainė papildyta nauja, detalia informacija apie Vištyčio Švč. Trejybės bažnyčią. Laisvai prieinamą informaciją galite rasti pasirinkę skirtuką Saugome -> Istorinis paveldas -> Maldos namai -> Švč. Trejybės.

     Čia rasite ne tik pateiktą nuoseklią bažnyčios istoriją, bet ir tarnystę atlikusių kunigų sąrašą, suskirstytą pagal laikotarpius. Taip pat centrinio, rytinio altorių, mažųjų altorėlių, sakyklos, bažnyčioje esančių skulptūrų, skulptūrėlių (vaizduojančių šventuosius), paveikslų (Kryžiaus kelio ir kt.) nuotraukas ir išsamius aprašymus, apimančius nuo istorinių faktų iki reikšmių paaiškinimų. 

     Vištyčio Švč. Trejybės bažnyčia įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą ir pripažinta kultūros paveldo vertybe. Vištyčio Švč. Trejybės bažnyčia su akmens tvora, bažnyčios želdiniais  sudaro pagrindinius miestelio architektūros akcentus, suformavusius Vištyčio centrinės dalies erdvinę kompoziciją, kuri nedaug pakitusi iki šių laikų.

Didžiulį darbą renkant, ruošiant tekstinę ir vaizdinę informaciją atliko istorijos mokytojai-ekspertai Genia ir Juozas Jurkynai

Vištyčio regioninis parkas © 2018 Visos teisės saugomos.         Vytauto g. 8, Vištytis, LT-70346 Vilkaviškio r.   tel. +370 342 63532